توری حصاری (Fence) و سیم خاردار چیست؟

یک پرچین به عنوان حصار

 یکی از راه کارهای مرزبندی و ایجاد مانع حصارکشی می باشد. بستن حصار از دیرباز با سنگ و چوب مرسوم بوده و در زمان های نه چندان دور از پرچین های طبیعی که از درختان تیغ دار و گیاهان ایجاد می کردند عملیات حصار کشی صورت می گرفت. غالباً این حصارکشی های امنیت کامل و دوام و عمر مناسب یک حصار با کیفیت را نداشت و پس از چندی کارایی خود را از دست می داد .
امروزه روش هایی متفاوتی متداول گشته است که نه تنها موجب گشته عمر حصار بیشتر گردد بلکه کارایی – هزینه ساخت و کیفیت را بسیار مطلوب تر نموده است.


فنس چوبی

یکی از ارزانترین حصارهای پرکاربرد استفاده از توری ها می باشد.توری های گالوانیزه زنجیری – فولادی و پلی اتیلن و … در اشکال مختلف برای حصاربندی استفاده می شود.این توری ها از مفتول هایی از جنس گالوانیزه گرم  یا فولاد ضد زنگ با روزنه های متفاوت بافته شده اند. هنگامی که از توری های گالوانیزه بافتنی و یا دیگر توری هایی که توانایی ایجاد مانع را دارند به عنوان فنس استفاده می شود به آن در اصطلاح توری حصاری می گویند.توری حصاری

یک توری حصاری با کیفیت یک محافظ دارای مقاومتی طولانی – نصب آسان و امنیتی بالا می باشد .به طور مثال توری های حصاری گالوانیزه با مفتول های ویژه ای که یک لایه فلز روی سطح آنها را پوشانده بافته شده است.فلز روی موجب می گردد تا این توری ها در برابر رطوبت و عوامل محیطی تا ۵۰ سال دوام خود را حفظ نماید.


توری های پلی اتیلن حصاری که بیشتر برای حصارکشی های موقت استفاده می گردد دارای مواد uv ضد اشعه و ماورا بنفش خورشید می باشد.این مواد دوام توری های پلی اتیلن حصاری را در طبیعت تا ۵ سال تضمین می نماید.


مقاوم ترین توری های حصاری که برای موارد خاص مورد استفاده قرار می گیرد از جنس فولاد ضد زنگ یا استنلس استیل می باشد .که بالطبع با توجه به هزینه بالای آن برای حصارکشی هایی مانند باغ یا ورزشگاه ها مقرون به صرفه نمی باشد.

توری حصاری از هر جنسی که باشد بسته به نیاز انتخاب می شود تا هم از نظر اقتصادی به صرفه باشد و هم امنیت محدوده مورد نظر تضمین گردد.

 

مشکلات فنس ها:
ساختار فنس های قدیمی به گونه ای بود که با برخورد علف های هرز اطراف فنس ممکن بود بر اثر تماس با فنس باعث آتش سوزی در مزارع شود ، از این فنس ها دیگر تولید نمی شود و در فنس های جدید الکتریکی این مشکل کمتر شده است .
برخی از حیوانات مانند گوسفند که پوشش زخیمی دارند از پوشش خود به عنوان عایق استفاده میکنند و از لای فنس های الکتریکی عبور میکنند.
اگر فنسی درست طراحی و نصب نشود میتواند با ارسال موج در سیستم های تلفن و رادیو و تلویزیون اختلال ایجاد کند .

انواع فنس :

1-توری حصاری زنجیری chain link fence


توری حصاری زنجیری chain link fence از معروف ترین و محبوب ترین انواع توری های حصاری به شمار می رود که علاوه بر حصارکشی در موارد عمومی بسیار زیادی کاربرد دارد.

توری حصاری زنجیری تار و پود نداشته وبه دلیل نوع بافت آن و لینک شدن سیم های تشکیل دهنده توری از عرض با نام توری زنجیری معروف می باشد. 

 توری حصاری زنجیری به عنوان یک محافظ دارای مقاومتی طولانی و قابلیت نصب آسان و دارای امنیتی بالا می باشد . جنس سیم تشکیل دهنده توری های حصاری زنجیری از گالوانیزه گرم می باشد که دارای روکشی از فلز روی هستند که باعث ضد زنگ بودن توری حتی بعد از ۵۰ سال مصرف در طبیعت و جو رطوبتی می باشد.

از توری حصاری زنجیری برای تعیین مرزهای املاک شخصی افراد و محصور کردن حیوانات – محوطه های ورزشی و مراکز نظامی و فرودگاه ها استفاده می شود.

 طول رول های توری حصاری زنجیری بسته به درخواست از ۵ متر الی ۲۵ متر طول قابل تولید بوده و همچنین تنوع عرضی از ۵۰ سانتیمتر الی ۴ متر قابل عرضه می باشد.

 تنوع ضخامت مفتول :۴mm – 3.50mm – 3mm – 3.8mm – 2.5mm – 2.41mm

 تنوع چشمه توری حصاری زنجیری: ۲cm – 3cm – 4cm – 5cm – 6cm -6.5cm – 7cm

 از کاربردهای دیگر توری زنجیری استفاده از آن برای حفظ ایمنی کارگران هنگام عملیات های ساختمانی در مقابل سقوط از ارتفاع می باشد.2-توری حصاری با روکش پی وی سی pvc

توری حصاری با روکش پی وی سی pvc یکی دیگر از تولیدات فنس ایران می باشد.قابلیت توری های حصاری روکش دار در مناطق مرطوب مانند شمال و جنوب کشور نسب به توری های حصاری بدون روکش بیشتر بوده و محصول پیشنهادی ما برای فنس کشی این مناطق می باشد.

 

تنها تفاوت توری های حصاری با روکش پی وی سی نسب به توری های حصاری گالوانیزه داشتن یک لایه پی وی سی بر روی مفتول گالوانیزه گرم می باشد.این لایه پی وی سی موجب می شود عمر فنس و حصار در برابر خوردگی و زنگ زدگی بسیار افزایش یابد.

 

مفتول های گالوانیزه گرم به خودی خود ضد زنگ می باشد اما هنگامی که فنس کشی در یک منطقه مرطوب صنعتی لازم باشد توری حصاری با روکش پی وی سی گزینه مطلوب محسوب می شود زیرا در این مناطق باران های اسیدی می بارد و همین باران های اسیدی می تواند بر توری های حصاری بدون روکش آسیب وارد نماید.

 

لایه پی وی سی دارای مواد یو وی بوده و در مقابل اشعه آفتاب و عومل طبیعی و جوی نمی پوسد.از این محصول می توان در داخل اب های شور برای جداسازی حوضچه های ماهی و یا محافظت از کابل های نوری که از بستر دریا عبور می کند استفاده نمود.

 

زیبایی توری های روکشدار نسبت به توری های معمولی بسیار بیشتر بوده و منظره چشم نوازتری را ایجاد می نماید.

 

قطر مفتول توری های با روکش پی وی سی از ۲٫۸ میلیمتر الی ۵ میلیمتر متغیر بوده و بسته به سفارش و کاربرد آن در چشمه های درخواستی تولید می شود.

 

توری حصاری روکش دار تنها گزینه مقرون به صرفه برای حصارکشی اطراف پالایشگاه های صنعتی می باشد.یکی دیگر از کااربرد های این توری در ساخت قفس و حصارکشی برای حیوانات و دامداری ها و مرغ داری ها می باشد. زیرا به آسانی تمیز شده و در صورت آلوده شدن با مواد دفعی از حیوانات دچار خوردگی نمی شود.

 

بسیار دیده شده که بر اثر سهل انگاری کابل های برق با حصارهای قفس حیوانات اتصال بر قرار نموده و موجب حادثه شده است .فنس های با روکش پی وی سی از این نظر کاملا ایمن بوده و موجب حوادث ناشی از اتصال کابل های برق با فنس ها نمی شود.

 

طول رول های پی وی سی در تنوع ۱۰ متر -۱۵ متر و ۲۰ متر می باشد.

 

عرض های موجود ۱۰۰ -۱۵۰ – ۱۸۰ – ۲۰۰ – ۲۵۰ و ۳۰۰ سانتیمتر می باشد ولی در صورت نیاز می توان به صورت سفارشی تولید نمود.

 

تنوع چشمه های توری روکشدار از ۵- ۵٫۵ – ۶- ۶٫۵ و ۷ میلیمتر می باشد.


3-فنس الکتریکی چیست؟ Electric Fence

خیلی اوقات فنس ها توسط افراد مزاحم دستکاری شده و محلی برای عبور حیوانات یا انسان ها ایجاد می شود.
جهت هر چه بیشتر شدن ایمنی حصار ها، میتوان از فنس های الکتریکی استفاده کرد .این فنس ها با استفاده از انتقال ولتاژ به حیوان یا انسان ، شوک وارد میکنند .

 

 شوک ممکن است در درجه اول در حدی باشد که ناراحتی کمی ایجاد کنند و یا در درجه دوم ایجاد درد و در حالت سوم که قوی تر است باعث مرگ شود.

 

 طرز کار فنس الکتریکی:
یک منبع انرژی مثلا یک ترانسفورماتور -باتری – برق سراسری نیرو را به یک پالس با ولتاژ بالا تبدیل میکند و این پالس از طریق یک سیم بدون روکش عبور میکند و در حالت عادی به وسیله تیرچه فلزی به زمین متصل می شود.
اگر انسان یا حیوانی فنس را لمس کند شوک الکتریکی ایجاد می شود . مقدار این شوک قابل تنظیم است و از طرفی به میزان تماس فرد یا حیوان با فنس و عوامل دیگر بستگی دارد.

 

از سال 1905 به بعد ، در جنگ های بین روسیه و ژاپن – آلمان ، بلژیک و هلند برای جلوگیری از عبور و مرور غیر قانونی از این فنس ها استفاده می شد ،اما از طرفی این مساله باعث مرگ 3000 نفر شد.
درسال 1930 امریکا و نیوزلند از این فنس ها برای کنترل دام استفاده میکردند فنس های پیشرفته تا 35 کیلومتر مسیر را می توان پشتیبانی کند و در حال حاضر بین مرزهایی مانند کره شمالی و جنوبی استفاده می شود .

 

 محاسن فنس های الکتریکی:
فنس الکتریکی ارزانتر از فنس معمولی بوده و احتمال آسیب دیدگی دام در مقایسه با سیم خار دار کمتر است.4- سیم خاردار:

سیم خاردار فلزی با بافته شدن مفتول های فلزی در قطرهای مختلف و فاصله های مختلف تولید می شود .

از سیم خاردار جهت حصارکشی مکان های مختلف استفاده میشود.

در سفارش سیم خاردار پارامترهایی مانند عرض سیم خاردار ، قطر مفتول سیم خاردار و فاصله خار ها باید مشخص شود.

  

 این نوع سیم تیغ دار با توجه به مفتول آلیاژی بکار رفته با کیفیت بالا و خاصیت ضد زنگ و خوردگی و مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی سخت به عنوان حفاظ بسیار عالی برای محوطه ها بکار برده می شود . همچنین این محصول جهت نصب بر روی پایه گالوانیزه یا پایه با رنگ کوره ای و نیز جهت نصب همراه با فنس نیز کاربرد دارد.

 

نمونه های کاربردی سیم تیغ دار حلقوی مسطح

از سیم تیغ دار حلقوی مسطح می توان برای تقویت حفاظت فیزیکی و ایجاد مانع برنده در باغ ها و تملک اراضی، تفکیک مناطق حساس، حفاظت فیزیکی نظامی و انتظامی و بالا بردن ضریب امنیتی هر محیط بسته ای استفاده نمود .

سیم تیغ دار حلقوی مسطح می تواند بصورت ترکیبی با سایر محصولات فروشگاه ایران اجرا شده و جلوه ای کاملا متفاوت به طرح اجرا شده دهد .

 

این نوع سیم تیغدار به دلیل خاصیت فنری مفتول آلیاژی خاص بکار برده شده و نیز تلفیق بست هایی با فواصل و نظم دقیق ، ظاهری بسیار شکیل و زیبا دارد و با وجود ظاهر زیبا از قدرت بازدارندگی فوق العاده ای برخوردار می باشد .

 

نمونه های کاربردی سیم تیغ دار حلقوی

از سیم تیغ دار حلقوی می توان برای محصور سازی باغ ها و تملک اراضی، تفکیک مناطق حساس، حفاظت فیزیکی نظامی و انتظامی و بالا بردن ضریب امنیتی هر محیط بسته ای استفاده نمود .

سیم تیغ دار حلقوی می تواند بصورت ترکیبی با سایر محصولات فروشگاه ایران اجرا شده و جلوه ای کاملا متفاوت به طرح اجرا شده دهد .

/ 0 نظر / 122 بازدید