دانلود علائم برق ساختمان (مطابق با استاندارد IEC 60617) بصورت بلوک شده

از طرفی امروزه از نرم افزار اتوکد (Autocad) در حد وسیعی برای ترسیم نقشه های مختلف، از جمله نقشه های تاسیسات برق استفاده می شود. بنابراین لازم است شکل ترسیم شده این علائم در یک فایل با فرمت DWG(فایل اتوکد) در دست باشد.

فایلی که که اکنون برای دانلود در دسترس شماست شامل علائم مورد نیاز جهت ترسیم نقشه های برق ساختمان است.اکثریت قریب به اتفاق علائم ارائه شده با استاندارد IEC 60617 مطابقت دارد و تعداد زیادی از آنها بلوک (Block) شده اند. علاوه بر آن یک نقشه نمونه و تعدادی مثال برای آموزش روش ترکیب علائم به منظور ساخت علائم کاملتر نیز اضافه شده است. برای استفاده از بلوک ها کافی است پس از باز کردن فایل، گزینه Insert و سپس Block را انتخاب نمایید.

برای نوشتن توضیحات فارسی موجود در فایل از فونت قدیمی Naskhd استفاده شده است. اکثر کاربران این فونت را دارند و نیازی به نصب آن نیست ولی اگر این فونت را ندارید، پیش از باز کردن فایل اصلی (Electrical symboles.dwg) وارد محل نصب نرم افزار اتوکد شده و فایل Naskhd.shx را در فولدر Fontقرار دهید.

 

دانلود فایل ها

 
/ 1 نظر / 136 بازدید
جعفر جعفری

با سلام و خسته نباشید خدمت شما جناب مهندس ، بسیار بسیار سپاس گذارم از لطفتون که این علائم و نقشه ها رو قرار دادید ، کلی گشتم توی نت اما هیچ جا نبود