ماشین غولپیکر حفاری

 بخش شاسی اصلی ۴۶ متر پهنا دارد و بر سه ردیف از زنجیر که هر ردیف شامل ۴ زنجیر است تکیه دارد هر زنجیر ۳٫۸ متر پهنا دارد.
شعاع چرخش این ماشین ۱۰۰ متر است. این ماشین همچنین بزرگترین ماشین زنجیری در جهان است که با نیروی خودش رانده می شود.
تصویر بالا حرکت این ماشین را برای حفر معدنی نشان میدهد. یک راه رفت وبرگشت مخصوص به منظور حرکت این ماشین در حومه شهر (فرانکفورت – آلمان) ایجاد شده است برای این ماشین حرکت کردن در یک خیابان حتی یک اتوبان ۱۰بانده غیر ممکن است. برای عبور این ماشین ۷٫۷ میلیون یورو بودجه گذاشته اند. بیل های بزرگ این ماشین بزرگترین وسیله حفاری در جهان هستند. صنعت بزرگ از KRUPP و طرح سفارشی ساخته شده برای عملیات ویژه مخصوص و حفر معادن باز.
عمق حفر ۱۰۰متر است وزن این خاکبردار ۱۳۵۰۰ تن است سرعت آن فقط نیم کیلومتر بر ساعت است دو موتور قوی الکتریکی قدرت ۲۲۵۰۰ اسب بخار به این وسیله می دهند، و به این دلیل قوی ترین حفار با قدرت حرکت بر روی خودش است.

 

 دستگاه حفاری معدن Bagger 288 بدلیل ظاهر ترسناکی که دارد، بیشتر شهرت اش را مدیون افسانه ی خطراتی است که بوجود آورده. اما به هر حال شما شاهد بزرگترین دستگاه متحرک دنیا هستنید!

 

504x_bagger266scale.jpg

 

 

 

298573144_bed636db19_o.jpg

 

 

 

البته این ماشین حفاری چنان عظمتی دارد که می تواند یک کشتی را به راحتی به دو نیم کند و یا همانطور که در عکس می بینید، بولدوزری را بی هیچ دردسری همانند یک زردآلو قورت دهد.

 

دستگاه حفاری و خاکبرداری Bagger 288 ابزاری غول پیکر و بزرگترین خودرو در جهان است که توسط شرکت کروپ آلمان ساخته شده. این دستگاه به دلیل ظاهر ترسناکی که دارد، بیشتر شهرتش به دلیل خطراتی است که در پی دارد، اما به هر حال شما شاهد بزرگترین دستگاه متحرک دنیا و در نوع خود منحصر به فردترین آن هستید!

از این وسیله نقلیه بزرگ که دارای ۷۲۰ فوت (۲۲۰ متر) طول و ۳۱۵ فوت (۹۶ متر) ارتفاع است، برای راه سازی، حفاری و استخراج معدن استفاده می شود. این ماشین چنان عظمتی دارد که می تواند یک کشتی را به راحتی به دو نیم کند و یا همانطور که در تصاویر می بینید، قادر است بولدوزری را بی هیچ دردسری همانند یک زردآلو قورت دهد. با دیدن تصاویر زیر این حس در هر بیننده ایجاد می شود که انجام کارهای هرچند بزرگ از دست انسان متفکر و کاردان غیر ممکن نیست

 

 

غول حفاری


/ 0 نظر / 11 بازدید