انواع کف کاذب آلومینیومی و فولادی :

بطور کلی استفاده از استرینگر بمنظور نگهداشتن پایه ها در کنار هم ٬ مهار نمودن نیروی افقی بین پایه ها و جلوگیری از جدا شدن قطعات کف کاذب  و همچنین جلوگیری از عبور گرد و غبار از سطح پانل ها به زیر کف کاذب و بالعکس می باشد .

لازم به ذکر است پایه های از نوع پلی پروپیلن نیز جهت نصب کف کاذب تولید می شوند که قابلیت بالایی در مهار سازه در نقاط مرطوب و یا محیط های آلوده به مواد اسیدی و قلیایی دارند .این پایه ها دارای سطح اتکای زیاد و همچنین قابلیت تنظیم میلیمتری می باشند .

 از مکانهایی که کف کاذب در آنها مورد استفاده قرار می گیرد می توان به سالنهای صنعتی صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی ٬ اتاق های کنفرانس ٬ سالن های همایش ٬ نمایشگاه ها ٬ مراکز داده پردازی ٬ برجهای اداری و تجاری و مراقبت ٬ راهرو ها ٬ انبارهای نگهداری ٬ سالن های بایگانی ٬ سالن های سوئیچینگ مخابرات ٬ بیمارستان ها ٬ بانک ها ٬  موزه ها ٬ اتاقهای  کنترل و فرمان مراکز کامپیوتر ٬ اتاق های سرور ، اطاقهای قرنطینه ، پستهای برق و مخابرات ، گلخانه های مکانیزه ٬ برجهای کنترل و .... اشاره نمود .
امروزه بکارگیری انواع کف کاذب با ابعاد مختلف 40 ×40 ، 40 × 60 ، 50 × 50 ،60 × 60 ، 80 × 80 و 120 × 60  و یا با روکش های رولی و یک تکه جهت سبک سازه سازه ٬ کاهش رطوبت و همچنین نصب سیستمهای گرمایشی و سرمایشی خاص در کف ساختمان امری عادی مبدل شده است .

نوع آلومینیومی پانلهای مورد استفاده در کف کاذب معمولا به روش دایکاست - ریخته گری تحت فشار - تولید می شود لذا دارای ابعاد بسیار دقیق و صاف بوده از تراکم و مقاومت مطلوبی در برابر فشار برخوردار هستند .
برخلاف تایل های آلومینیومی نوع فولادی آن ٬ به روش نورد سرد و در نهایت جوشکاری مقاومتی و یا پرس قطعات تولید می شود . این پانل ها در مقایسه با انواع آلومینیومی از قیمت پایینتری برخوردار هستند .

مزایای استفاده از انواع کف کاذب :

● – ایجاد فضایی مناسب جهت اجرای سیستم های تاسیسات برق ومکانیک

● – سبک سازی و کاهش بارمرده ساختمان

● – افزایش مقاومت پوشش کف در برابر فشار و ضربه مستقیم

● – امکان دسترسی سریع و آسان به تاسیسات و سیم کشی ها

● – ایجاد تاخیر در برابر گسترش آتش به سایر نقاط و همچنین حفظ تاسیسات عبور داده شده از زیر آن .

● – مقاومت بسیار بالا در برابر رطوبت و حشرات نظیر موریانه

● - پیوستگی الکتریکی مناسب به جهت جنس سازه و پانل ها و ایجاد اتصال الکتریکی بسیار عالی به زمین

● - نگهداری و نظافت آسان و همچنین قابلیت تعویض پانل ها ( به کمک ساکشن مخصوص )

● - ضد الکتریسیته ساکن مناسب مراکز کامپیوتری ( در انواع آنتی استاتیک )

● - دارای تنوع طرح و رنگ مناسب با هر محیط

● - ابعاد دقیق ، نصب آسان و سریع بدون توجه به پستی و بلندی های کف شاختمان

● – قابلیت جمع آوری کل سازه ، انتقال و نصب آن در محلی دیگر

● - مقاوم در شرایط جوی و فضای آزاد با قابلیت نصب در سطوح سیمانی . این پوشش ها گزینه مناسبی جهت پوشش کف در کارخانه ها می باشند .

● - مقاوم در برابر مواد اسیدی و قلیائی .

● - مقاوم در برابر تابش اشعه UV .

● – قابلیت بکارگیر جهت نصب سیستم های سرمایشی - گرمایشی

/ 0 نظر / 47 بازدید