آشنایی با وینیل، از مصالح جدید و مفید ساختمانی

ـ مقاومت و دوام وینیل درمقایسه با سایر مواد به­کار رفته در ساختمان­سازی دوام قابل قبولی دارد. یک مثال ساده در این مورد، پوشش­های بام وینیلی می­باشد. این پوشش­های تک­لایه وینیلی، بیش از 30 سال عمر می­کنند. وینیل بهترین انتخاب برای پوشش­کف­ها و پوشاندن دیوارهاست،به­خصوص در محل­های پر رفت­وآمدی همچون مراکز بهداشتی. انتخاب
لوله­های
PVC برایمواردی که لوله­ها زیر خاک قرار می­گیرند بسیار به­صرفه است، چرا که بدون هرگونهنیازی به نوسازی، بدون ترک خوردن و زنگ زدن عمر می­کنند.
ـ صرفه­جویی در انرژی باتوجه بههدردهی انرژی کمتری که وینیل نسبت به سایر مواد مشابه دارد، از­این رو بیشترین مصرف را در زمینه ساخت درب و پنجره داشته است. ـ مقاومت دربرابر آتش­سوزی معمولا استفاده از محصولات ساختمانی وینیل کمترین درصد ریسک را در بر دارد. وینیل نسبت به سایرمواد از مقاومت فوق­العاده بیشتری در برابر آتش دارد.   سیستم­های جدید ساختمانی تولید شده ازوینیل ترکیبات جدیدیکه از وینیل به­دست می­آیند، امکان عرضه سازه­های جدیدی را می­دهد که می­توانند جای فلز و چوب را در بسیاری موارد بگیرند. Royal Building Systems یکی از این نوعسیستم­های سازه­ای جدید است که از پیوند وینیل­های توخالی تولید می­شود.
داخل آن را
با بتن پرنموده­و به عنوان دیوار آماده عرضه می­شود. این سیستم، قابلیت آن را داردکه انجام هرگونه عملیات اجرایی در سطح آن انجام­پذیر باشد. این سیستم در تمام دنیا،برای ساخت خانه­های یک یا دو خانواری، ساختمان­های اداری، صنعتی و تجاری به کارمی­رود. مزایایی که این سیستم دارد، باعث می­شود که بتواند در کشورهایی
که تغییرات
دمای آنها در طی سال زیاد است و در معرض آسیب­های طبیعی مثل زمین­لرزه، تندباد وسیلاب قرار دارند، بسیار مفید واقع شود. دیوارهای به­کار رفته در این سیستم، علاوه بر دارا بودن خاصیت­های وینیل، در برابر موریانه نیز مقاومند.
امروزه، تولیدمحصولات متنوع­تر تشکیل یافته از وینیل و کاربردهای تازه و مختلف آنها، امکانانتخاب و گزینش­بسیاری را در اختیار معماران و طراحان قرار می­دهد.

/ 0 نظر / 5 بازدید